in Najpopularniejsze sprzęty do wspinaczki

Coś dla fanatyków wspinaczki

Wiele osób zapewne jest zainteresowanych różnymi dyscyplinami sportowymi. Do nich zalicza się także wspinaczka górska, choć na pewno nie jest ona tak popularyzowana jak na przykład bieganie lub jazda na rowerze. Na pewno od razu do głowy nasuwa nam się myśl wspinaczki wysokogórskiej, która jest możliwa wyłącznie przy użyciu profesjonalnego sprzętu, a także mogą się jej podjąć wyłącznie alpiniści. Rzeczywiście takie rzeczy są możliwe, ale jedynie po wieloletnich treningach, a także przy dobrym stanie zdrowia.

wspinanie się
Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Lepiej jednak skupić się na samym początku na małych celach, które są w zasięgu naszej ręki. Zatem żeby sprawdzić swoją kondycję fizyczną, najlepiej jest się wybrać na ściankę wspinaczkową. Dzięki temu mamy szansę chociażby zmierzyć się z własnym lękiem wysokości, jeśli takowy rzeczywiście posiadamy. Ponadto zobaczymy jaka jest nasza wytrzymałość rąk, a także czy jesteśmy wystarczająco rozciągnięci.

przygotowanie do wspinaczki
Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście na samym początku możemy być dość onieśmieleni umiejętnościami bardziej doświadczonych wspinaczy. Jednak pamiętajmy, że mają oni za sobą zwykle wiele godzin treningów, a także spore doświadczenie. Często w takich miejscach, gdzie są udostępniane ścianki wspinaczkowe, tworzą się różne sekcje, a także kluby. Pozwalają one na systematyczne treningi, przez co coraz bardziej doskonalimy swoje umiejętności, ale tym razem pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Ponadto istnieje duża szansa na to, aby z taką sekcją po kilku miesiącach systematycznego trenowania wyjechać w teren.

Najczęściej jest to wyjazd na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Tam na razie są najlepsze warunki do wspinaczki dla osób początkujących, a także doskonalących swoje umiejętności. Gdy poprawimy swoje umiejętności, wtedy możemy powoli zacząć inwestować w sprzęt do wspinaczki, który niestety jest dość drogi, ale zapewnia nie tylko wygodę, a także bezpieczeństwo podczas różnych manewrów na pionowej ścianie. Rozpoczęcie przygody ze wspinaczką może być naprawdę świetną zabawą, a także metodą na czynny wypoczynek.

Written By: