in Najpopularniejsze sprzęty do wspinaczki

Idealny wyjazd w góry

Niezapomniana i spontaniczna wyprawa w góry w okresie letnim
wyprawa w góry
Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Dla wielu osób okres letni jest czasem odbywania wielu wycieczek. Najbardziej niezapomniane są te, które zostały zorganizowane w sposób spontaniczny, jak wyprawa w góry, obok których przejeżdżamy samochodem.

Nie wszystkie przecież są bardzo wysokie i wymagające, po niektórych można chodzić bez większego przygotowania, zwłaszcza w okresie letnim. W ośrodkach górskich znajdują się sklepy ze sprzętem wspinaczkowym i potrzebnymi w górach akcesoriami, dlatego szybkie zorganizowanie górskiej wyprawy nie jest obecnie dużym problemem. Najważniejsze, żebyśmy cieszyli się ogólnie dobrym zdrowiem, posiadali silne nogi i zmysł podróżnika, a będziemy mogli chodzić po górach bez większych problemów. W sklepie możemy kupić bardziej odpowiednie buty, sprzęt wspinaczkowy i inne potrzebne akcesoria, zgłosić, że wychodzimy w góry, a potem możemy już tylko podziwiać piękne widoki. Taka wyprawa w góry może trwać jedynie kilka godzin, ale może też zająć nam kilka dni. Jeżeli jesteśmy mniej zorientowani w górskich szlakach, to zawsze możemy wynająć przewodnika, który na pewno chętnie przyjmie kolejne zlecenie.

wyprawa w góry
Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Kilkugodzinna wyprawa w góry nie wymaga zabrania ze sobą dużej ilości sprzętu i dodatkowych butów czy ciepłych kurtek. Musimy tylko zmieścić się w czasie przewidzianym na skończenie wyprawy i zejście na dół. Możemy iść wolnym krokiem, myśląc przede wszystkim o odpoczynku, zapomnieć o swoich problemach i zaczerpnąć świeżego powietrza. Możemy także zabrać ze sobą aparat fotograficzny lub kamerkę, którą nakręcimy jakiś ciekawy filmik, dokumentujący całą wyprawę, który będzie stanowił świetną pamiątkę. Jeżeli, natomiast, mamy zamiar spędzić w górach kilka dni, to musimy zabrać ze sobą również koce i śpiwory oraz dodatkową parę butów.
Musimy brać pod uwagę ewentualną zmianę pogody, a więc niezbędne będą kurtki z kapturem. Dobrze jest także zabrać ze sobą jakąś apteczkę na wypadek, gdyby któryś z turystów przewrócił się i skaleczył oraz większą ilość jedzenia i picia.

Related Posts

Written By: