in Najpopularniejsze sprzęty do wspinaczki

Niezapomniana wyprawa górska

Dobrze przygotowana wyprawa górska bezpieczna dla całej rodziny
wyprawa górska
Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
Bardzo często wyprawa górska organizowana jest dla całej rodziny. Może w niej uczestniczyć także kilka zaprzyjaźnionych rodzin, a nawet nieco starsze dzieci.

Taka wyprawa musi zostać dobrze przygotowana żeby była bezpieczna i pełna pozytywnych wrażeń dla wszystkich jej uczestników. Wszyscy powinni zostać wyposażeni w odpowiedni sprzęt, który można kupić w sklepie sportowym. Dodatkowo trzeba będzie zabrać ze sobą również namioty, śpiwory i koce, ponieważ taka wyprawa zwykle będzie trwała kilka dni. Dlatego śpiwory powinny być specjalnie dostosowane do warunków górskich, odporne na silne opady i wiejące wiatry. Trasa wędrówki musi być dobrze znana i łatwa, na której nie spotkają nas żadne niespodzianki, oprócz tych przyjemnych i na długo pozostających w pamięci. Taka wyprawa górska musi zostać zgłoszona odpowiednim osobom, może także posiadać wynajętego przewodnika, który dobrze zna górskie szlaki i będzie potrafił opracować taki plan wyprawy, który będzie odpowiedni dla wszystkich jej uczestników.

wyprawa górska
Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Wyprawa górska rozpoczyna się z samego rana. Pierwszego dnia można wyjść na szlak i pokonać kilka kilometrów. Potrzebne będą częste przerwy na odpoczynek i jedzenie z racji tego, że w wyprawie uczestniczą dzieci. Jeszcze przed zmrokiem rozbity zostanie obóz, w którym będzie można spędzić noc w namiotach, a rankiem wyruszyć w dalszą drogę. Szczególną atrakcją będzie odwiedzanie górskich wiosek, spędzanie czasu z okolicznymi mieszkańcami i słuchanie ich opowieści. Dzieci będą mogły w wolnych chwilach rywalizować ze sobą w różne gry i uczestniczyć w zabawach ze zwierzętami. W kolejnych dniach będzie można zejść do jednej z jaskiń, żeby móc podziwiać tamtejszą przyrodę i nabrać do butelek nieco zdrowej, źródlanej wody.
W czasie całej wyprawy można robić zdjęcia i nakręcać filmy, które będą stanowiły w przyszłości dobrą pamiątkę. Po zejściu do ostatniej z górskich wiosek będzie można wziąć udział w pożegnalnym biesiadowaniu.

Related Posts

Written By: