in Najpopularniejsze sprzęty do wspinaczki

Obcowanie z naturą dla aktywnych

Jeśli lubisz obcować z naturą, to niewątpliwie możliwości jakie dawać Ci będzie wspinaczka górska w pełni Cię usatysfakcjonują. Przede wszystkim jest to trudna sztuka do opanowania, która wymaga wielu godzin ćwiczeń. Aczkolwiek same początki nie muszą być od razu mierzone na alpinizm. Wystarczy swoje możliwości wypróbować przykładowo na ściance wspinaczkowej na specjalnie do tego celu przystosowanych halach.

wspinając się na skałkach
Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście do tego trzeba mieć sporo umiejętności, a także przyda się brak lęku wysokości, który niestety przy takiej wspinacze może być bardzo niebezpieczny. Istnieje duża szansa na to, że przy zapisaniu się na treningi do konkretnego klubu wspinaczkowego, po pewnym czasie będzie można wyjechać na wspólną wspinaczkę na prawdziwych skałach. Oczywiście cały czas jest mowa o typowych wspinaczkach przy asekuracji.

Jednak nie można zapominać, że o wspinaczkach górskich możemy mówić wtedy, kiedy zamierzamy zdobywać jakiś szczyt. I wcale to nie muszą być Alpy albo Himalaje. Do tego celu świetnie nadają się chociażby nasze Tatry. Zwykle na wielu szlakach możemy wspinać się bez użycia żadnego profesjonalnego sprzętu. Rzeczywiście wtedy bardziej mówi się o chodzeniu po górach, niż wspinaniu. Jednak w pewnych momentach można natrafić na wymagające odcinki, do których nie każdy będzie się nadawał. Wtedy potrzebna okaże się dobra kondycja, a także silne dłonie.

Ponieważ to dzięki nim będziemy mogli bez większego problemu wspiąć się po łańcuchach, albo też wybić się ze stopy, jeśli dojście na kolejna półkę skalną jest nieco wyżej. Na takie wspinaczki decydują się szczególnie osoby młode. Ale również przewodnicy górscy organizują wyprawy chętnych i pod ich czujnym okiem, turyści przemierzają ambitniejsze szlaki. Chyba jednym z najbardziej wymagających szlaków jest wejście na Rysy. Warto również spróbować swoich sił na Orlej Perci. Należy jednak pamiętać wtedy o tym, że wchodzi się na taki szlak na własną odpowiedzialność. A ponadto lepiej wyposażyć się w uprząż, ponieważ na tym szlaku nie brakuje łańcuchów.

Related Posts

Written By: