in Najpopularniejsze sprzęty do wspinaczki

Świetna zabawa na rolkach

Najlepsze łyżworolki pozwalające na rozwijanie dużych prędkości
łyżworolki
Autor: Jan Tik
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jantik/308709862/
łyżworolki
Autor: merec0
Źródło: http://www.flickr.com/photos/merec0/660330567/
łyżworolki
Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
Dobre łyżworolki pozwalają na rozwijanie w czasie jazdy dużych prędkości, a przy tym pomagają w zachowaniu równowagi i dobrej koordynacji ruchowej.

Jazda na łyżworolkach stała się bardzo popularna, zwłaszcza w dużych miastach, szkoda tylko, że amatorzy jazdy na łyżworolkach nie są jeszcze za bardzo doceniani i nie posiadają zbyt wielu własnych ścieżek, na których mogliby jeździć, ale jeżdżą zwykle pomiędzy osobami chodzącymi po chodnikach, a w ten sposób mogą nawet zagrażać ich bezpieczeństwu. Wielu z nas pewnie kiedyś otarło się o osobę jadącą na łyżworolkach i bardzo na nią narzekaliśmy, że nas przestraszyła i prawie przewróciła. Ale pewnie zmienilibyśmy zdanie, jeżeli choć raz ubralibyśmy łyżworolki i pojeździli na nich po mieście. Jazda na łyżworolkach jest przede wszystkim bardzo zdrowa, ponieważ wspomaga odchudzanie i poprawia sprawność fizyczną oraz szybkość podejmowania reakcji ruchowych. Pomaga ćwiczyć nogi i kolana, a wiadomo, że właśnie ruch jest najlepszym sposobem na zachowanie w dobrej formie mięśni i stawów.
Jazda na łyżworolkach połączona jest z wieloma pozytywnymi wrażeniami. Łyżworolki wprawdzie mogą jechać bardzo szybko, ale w trakcie jazdy możemy podziwiać różne widoki, a przede wszystkim przebywać na świeżym powietrzu. Pokonywanie kolejnych kilometrów staje się dla nas ogromnym powodem do satysfakcji, a wygrywanie różnych rywalizacji sprawia, że zaczynamy czuć się kimś ważnym i docenianym. Jazda na łyżworolkach staje się dobrym ćwiczeniem podnoszącym nasze umiejętności jazdy na łyżwach i pokonywania różnych przeszkód. Niektórzy nastolatkowie śmigający na rolkach mogą potem stać się znanymi sportowcami, a jednocześnie promotorami jazdy na rolkach. Łyżworolki uczą także postawy koleżeństwa.

Zwłaszcza nowe osoby, które pierwszy raz decydują się na jazdę łyżworolkami mogą zaliczać wiele upadków, a niektóre z nich kończą się jakimiś skaleczeniami. Miło jest popatrzeć, jak inne osoby jeżdżące na łyżworolkach zatrzymują się przy takich osobach i pomagają im wstać oraz opatrują jakieś skaleczenia.

Related Posts

Written By: