Bukareszt – stolica Rumunii doskonałym miejscem na krótki wypad, przekonaj się sam, że dobrze tutaj przyjechać

Podróże to pasja, która bez wątpienia angażuje. Przecież decydowanie lepiej jest odwiedzić kolejne kraje, rozkoszować się nowymi przysmakami, podziwiać fenomenalne zabytki oraz poznawać ludzi, z jakimi nie mielibyśmy szansy się spotkać podążając z domu do pracy oraz pracy do domu, niż wciąż siedzieć w swoich 4 ścianach, choćby najładniejszych.

Dobrze co miesiąc odkładać sobie kwotę, jaką możemy przeznaczyć na krótsze i dalsze wycieczki, kiedy uda nam się trafić na dogodną cenę przelotu albo wycieczki. A takim miastem, jakie idealnie nadaje się na kilkudniowy wypad, jest Bukareszt. Czym nas porwie?

miasto

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Nade wszystko to miasto z kontrastami, jakie pochłania razem z każdym krokiem, bowiem stale chcemy zobaczyć więcej i więcej. Rumunia, co spostrzeżesz już przez okna samolotu, wabi przepięknym wybrzeżem. Sam Bukareszt zaś to dużo zabytków, które na pewno warto jest zapisać na własną listę wartych zwiedzenia miejsc w opisywanym mieście (czytaj więcej). W szczególnej mierze są to muzea, greckokatolickie cerkwie, a niektóre z nich są naprawdę pięknie zdobione, a także cudowne parki, w których możemy odpocząć podczas zwiedzania.

miasto

Autor: Wygoda Travel
Źródło: Wygoda Travel

Szczególnie znanym parkiem jest Park Herastrau. To przepiękna, malownicza część miasta, w której możemy korzystać z bezpłatnej albo płatnej części wraz z Muzeum Wsi, do jakiego warto pójść, jeżeli umożliwia nam to czas. Najistotniejszy punkt miasta to plac Piata Unirii z olbrzymią fontanną w samym środku. To tak naprawdę punkt, z jakiego warto jest rozpocząć zwiedzanie, by potem wybrać się dalej (odwiedź ten serwis). Niewątpliwie należy zobaczyć także Pałac Parlamentarny oraz Pałac Królewski, o jakim na początek dobrze odrobinę poczytać, bowiem jego historia jest niezmiernie ciekawa. Aktualnie w Pałacu mieści się Narodowe Muzeum Sztuki, w jakim można podziwiać dzieła rumuńskie.

Gdy przyjedziemy z Bukaresztu, możemy wybrać kolejny punkt podróży. Może Odessa? Piękne miasto Ukrainy, umiejscowione nad Morzem Czarnym. Zima jest tutaj krótka oraz łagodna, dlatego nie musimy koniecznie jechać latem. Zimowe miesiące są również dobre do zwiedzania, a i bilety są znacznie tańsze, zatem dobrze śledzić oferty oraz już zaplanować kolejną podróż.