Ciekawe miejsca na spędzenie aktywnie urlopu czyli co mogą zaproponować nadal niedostępne i dzikie Bieszczady

Bieszczady to jeden z niewielu rzeczywiście dzikich, nie do końca poznanych jeszcze regionów w naszym kraju. W ostatnich latach bardzo się to zmienia, turystyka jest coraz bardziej promowana, pojawiają się kolejne atrakcje i kwatery, ale w dalszym ciągu daleko im brakuje do tej masówki, którą można zobaczyć na przykład w Tatrach.

Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
I w sumie chyba dobrze, że tak jest, bo w końcu Bieszczady od wielu lat były symbolem braku cywilizacji i dzikości, a wyjazd tam był prawdziwą ucieczką od bieżących spraw i doskonałym odpoczynkiem. Bardzo duży wpływ na to będzie mieć bieszczadzka przyroda, surowa a równocześnie dziewicza. Wychodząc na szlaki w Bieszczadach można chodzić albo tymi najpopularniejszymi, na których jeszcze się spotyka ludzi, albo zejść w pewnym momencie na te rzadziej uczęszczane, gdzie czasami i przez cały dzień nikogo nie ma. Bieszczady mają dość duży obszar, więc i miejsca na górskie wędrówki będzie tam rzeczywiście sporo, jeśli ktoś ceni ciszę i spokój, to to właśnie miejsce jest zdecydowanie dla niego (bieszczady sylwester 2015).

Bez wątpienia bardzo dużą bieszczadzką atrakcją są właśnie góry i wyznaczone pomiędzy nimi przepiękne szlaki. Jednak rejon ten przyciąga także całkowicie inny rodzaj turystów, to znaczy miłośników żeglarstwa i pozostałych sportów na wodzie. Wszystko za sprawą największego w naszym kraju sztucznego zbiornika, którym jest Jezioro Solińskie. Już sama konstrukcja zapory jest bardzo dużą atrakcją turystyczną, wysoka na prawie sto metrów przytrzymuje parę milionów litrów wody uwięzionej w jeziorze – zobacz całą kategorię.

Solińskie Jezioro bardzo szybko stało się ogromnie popularnym miejscem na żeglowanie, obecnie nie można na nim pływać sprzętem z silnikami, więc królują tam właśnie żaglówki, lecz również rowery wodne i kajaki. Niektórzy będą porównywać warunki tam panujące z tym, co można spotkać na Mazurach, a powierzchnia tego zbiornika jest tak duża, że faktycznie da się spędzić wiele dni na wodzie się nie nudząc. Dzięki temu, że jest jezioro urlop w Bieszczadach można spędzać bardzo różnorodnie, z jednej strony wędrując po górach, a później dla odmiany plażując i pływając na wodnych sprzętach.