Jak spakować plecak na biwak

Jeśli na obóz wybierasz się po raz pierwszy, zapakowanie plecaka może wydawać Ci się czarną magią. Dlatego zdecydowałem podzielić się z Wami swym sposobem aby przejść przez cały tok bez większych kłopotów.

W każdym poradniku o pakowaniu się odnajdziemy informację, ażeby przygotować sobie najpierw, stosownie przedtem listę potrzebnego rynsztunku.
odzież turystyczna

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
I racja, taka lista wspomaga, lecz przynajmniej u mnie była za każdym razem ogromnie chaotyczna, toteż robiłem ją w dwóch krokach. Z reguły mam zarezerwowaną na nią jedną lub dwie karteczki w notesie, jaki noszę za każdym razem przy sobie. Na tejże karteczce, przez tydzień notuję co potrzebuję zabrać, jednak tylko w momencie gdy wpadnie mi to na myśl. Nie siadam specjalnie nad kartką oraz nie notuje, dlatego warto posiadać ten notes zawsze z sobą. Jeśli mamy już takową listę, przedmioty na niej raczej nie będą zestawione w jakimkolwiek porządku. Toteż trzeba ją uporządkować – najprościej po prostu przydzielić każdy obiekt do grupy a potem grupami napisać na nowo na czysto.
Np. podział na podgrupy może wyglądać następująco: Odzież – zarówno wszelakie koszulki, spodnie, jak także bielizna, obuwie, uniform itd., ważne żeby ilość jak też typ ciuchów dostosować do prognozowanej pogody oraz długości biwaku. Odzież turystyczna dostępna jest w każdym markecie turystycznym. Spanie – a więc wszystko, co przyda nam się do spania (śpiwór, karimata, pidżama, namiot w wypadku obozu wędrownego). Apteczka – to dla przykładu podstawowe środki opatrunkowe, a również środek przeciw moskitom a także na ugryzienia. Kosmetyczka – a więc kosmetyki, papier toaletowy etc. Jadło – przekąski na wyjazd, prowiant, ale także menażka, płyn do zmywania a także gąbeczka. Obozowe – a więc sprzęt nieodzowny do obozowego życia i zajęć: scyzoryk, kompas, latarka na czoło, krzesiwo, sznurek itp. Inne – plan, dokumenty jak też pieniądze, notes, śpiewnik etc. Czytaj więcej: dalej.
Po co w ogóle wdrażać taki podział? Z pewnością łatwiej wtedy wszystko skompletować, jednakże przede wszystkim dużo łatwiej dostrzec czy czegoś nam nie brakuje.

Gdy wiemy już co zapakować, należy zebrać cały ekwipunek w jednym miejscu – dla przykładu na posadzce, dużym stole bądź łóżku. Mając wszystko przygotowane możemy przystąpić do ładowania. Potrzebne przedmioty takie jak ubrania dla harcerzy kupimy w każdej składnicy . Tu więcej: link.