Oferty hotelowe w Bieszczadach, Aktywny wypoczynek w Bieszczadach

Po wielogodzinnej absencji w miejscu zamieszkania związanej z obowiązkami szkolnymi lub zawodowymi, człowiek myśli przeważnie o ciepłej kolacji, gorącym prysznicu i wygodnym łóżku. W pewnej chwili jednak zaczyna czuć swego rodzaju niedosyt, brak pewnej oczywistej rzeczy. Jest nią potrzeba ruchu. Niektórzy ludzie wybierają spokojny tryb życia i nawet nie chcą myśleć o wysiłku fizycznym spokrewnionym z aspektem sportowym, który przecież zamiast przywracać utracone siły, „wysysa” te ostatnie, które jeszcze w nich pozostały po długim ciężkim dniu spędzonym w pracy. Inni – których, co przykre, jest o wiele mniej – sięgają po alternatywne rozwiązanie.

góry - Bieszczady

Autor: Andrzej Wójtowicz
Źródło: http://www.flickr.com
Wypoczynek nie musi łączyć się z obijaniem się. Istnieje „aktywnego wypoczynku”, pod którym kryją się wszelkiego rodzaju aktywności psychofizyczne, a wywodzi się ono z rekreacji ruchowej. Zwrot „rekreacja” pochodzi od łacińskiego recreo, co dokładnie oznacza ożywić, odnowić. Aktywny wypoczynek to również te działania, które podejmowane są poza wszystkimi obowiązkami w chwilach wolnych od obowiązków, a wykorzystywane są po to, żeby odpocząć i się rozerwać.

Bieszczady wchodzą zachodnią część Beskidów Wschodnich. W Polsce najwyższą górą Bieszczad jest Tarnica, a jej wysokość sięga 1346 metrów nad poziomem morza. W rejonie Bieszczad znajduje się flora i fauna niemożliwa do spotkania w innych rejonach państwa polskiego, znajduje się tam także Bieszczadzki Park Narodowy. Każdy, kto ceni sobie aktywność ruchową, mógłby choć raz w ciągu życia wybrać się w te góry. Piesze wędrówki różnymi szlakami turystycznymi potrafią sprawić wiele trudności i bardzo wymęczyć nawet najbardziej doświadczonych wędrowców. W pewnej odległości na szlakach trafić można na schroniska stanowiące część bazy noclegowej Bieszczad. Jeżeli to Cię zainteresowało – kliknij.

Polonina Wetlinska

Autor: Przemyslaw Kozuch
Źródło: http://www.flickr.com
Dla wędrownych turystów jest to doskonała propozycja na odpoczynek po całodniowym marszu. W schronisku można zjeść ciepłe danie, umyć się, przespać się a z samego rana przygotować się do wymarszu i ruszać z powrotem na szlak. Istnieje również alternatywa spędzenia nocy w hotelach lub pokojach gościnnych, a mnogie oferty noclegowe w Bieszczadach znaleźć można przy użyciu Internetu. Góry to znakomite miejsce na rekreację ruchową zarówno dla samotnych wędrowców, jak i dla dla zorganizowanych grup turystów.