Polska zima – w jaki sposób skutecznie przetrwać rzeczywiście mroźne temperatury i w jakie akcesoria z pewnością warto się zaopatrzyć?

Polska zima bywa niestety naprawdę kłopotliwa. Niskie temperatury, niekiedy siarczyste mrozy, opady śniegu oraz deszczu to tylko niektóre atrakcje, które jest w stanie zgotować. Na dodatek, najczęściej trwa dość długo, w związku z tym dobrze jest się do niej rozsądnie przygotować. Jak? Przede wszystkim, podstawą jest świetnej jakości obuwie. Musi być dobrze ocieplone i mieć grubą podeszwę, która będzie chroniła stopę przed mrozem.

termos

Autor: Stelton
Źródło: www.SmakProstoty.pl

Nabywając takie buty warto się kierować ich jakością, a kwestie wizualne powinny zostać przesunięte na boczny tor. Podstawowe znaczenie ma również cena. Niestety, solidne buty zimowe muszą kosztować. Nie da się wykonać obuwia z wytrzymałych tworzyw w bardzo niskiej cenie. Interesującym sposobem na zaoszczędzenie oraz kupienie świetnych butów są jednak posezonowe wyprzedaże, które rozpoczynają się czasami już w styczniu czy lutym.

Dodatkowo, podstawą jest ubiór „na cebulkę”. Parę warstw ubrań dużo lepiej ogrzewa ludzkie ciało niż jeden, nawet bardzo gruby sweter. Z domu nie należy wychodzić też bez czapki i rękawiczek. Na rynku dostępnych jest dużo ciekawych gadżetów, jak na przykład ogrzewcze, które można nosić w rękawiczkach oraz ogrzewać nimi zmarznięte dłonie czy specjalne wkładki do obuwia działające na baterie, które wytwarzają miłe ciepło. Warto również pomyśleć o zakupie termosów, w których można będzie przenosić ciepłą kawę, herbatę lub zupę, która świetnie rozgrzewa. Najczęściej polecane są wysokiej jakości termosy alladin. Zobacz tu: .

W ofercie marki odnaleźć można nie tylko termosy, które sprawdzają się w transportowaniu napojów, ale także termosy obiadowe, w których można przechowywać ciepły posiłek, przykładowo niosąc go do pracy. Ich ceny są naprawdę konkurencyjne, z tego względu na pewno każda osoba będzie umiała znaleźć produkt spełniający jej wymagania. Ewentualnie, można pokusić się również o zakup kubków termicznych.

Termosy marki Altom Design

Autor: wwwpieknowdomu.pl
Źródło: wwwpieknowdomu.pl

Trzeba jednak pamiętać, żeby wybierane artykuły miały możliwie jak najwyższą jakość, jako że w przeciwnym razie mogą przeciekać, co czasem skutkuje wylaniem się gorącego płynu. Przetrwanie polskiej zimy nie jest prostym zadaniem, ale prawidłowe przygotowanie się do niskich temperatur to duża pomoc, szczególnie jeżeli należy się do grupy „zmarźlaków”.