Znakomicie skompletowany sprzęt wycieczkowy na dwudniowe wyjazdy w góry.

Wyprawa w góry czy wycieczka do lasu bez dobrego wyposażenia może stać się porażką. Zwłaszcza, kiedy zacznie padać deszcz a my nie posiadamy odpowiedniego dachu nad głową. Tymczasem jak jest to całodniowy wyjazd to dobrze, jednakże gdy wybieramy się na kilka dni powinniśmy się doskonale przygotować

.

namiot na grenlandii

Autor: euphro
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedni ubiór, dobry sprzęt, wygodne buty to sprzęt o który musimy zadbać. Żeby pobyć blisko przyrody wielu stawia na pola kempingowe. Co za tym idzie należy przygotować dostosowany do tego sprzęt biwakowy- . W jaki sposób wybrać dopasowany ekwipunek, powinniśmy koniecznie zadać sobie parę pytań. Ilu osobowy powinien być nasz namiot, czy ma być to jednopokojowy, czy raczej wielopokojowy sprzęt noclegowy. Tak więc w chwili, wybrania właściwego sprzętu noclegowego należy zadbać o resztę ekwipunku – , butle i akcesoria. Tymczasem do nie dawna wybierając się w jakąkolwiek podróż a także wyprawę sięgaliśmy do papierowej mapy, busoli, polegaliśmy na nauki nabytej na geografii oraz na zajęciach z przysposobienia obronnego. Z czasem to wszystko przekształciło się, gdyż wszczęły na rynek napływać akcesoria turystyczne do nawigacji. Czym jest sprzęt do nawigacji? Otóż jest to połączenie standardowych dodatków w jedno unikatowe przyrządzenie. W urządzeniu, w zależności od jego wyposażenia, mamy standardowo kompas, wysokościomierz jak i dużo map.

rozłożony namiot

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com
Standardowo akcesoria turystyczne do nawigacji zaopatrzone są w topograficzne mapy Polski oraz kontynentu. W sytuacji, kiedy organizujemy wypady poza granice Europy możemy wgrać własne mapy. Nie jest to bardzo skomplikowane, stąd też jesteśmy w stanie takie aktualizacje wykonać sami w domu. Wystarczy, że posiadamy linie do komunikacji maszyny z laptopem i dojście do internetu, gdzie na witrynie producenta zaktualizujemy mapy. Podsumowując: gdy jesteśmy miłośnikami weekendowych wypadów koniecznie musimy zadbać o najlepszej jakości sprzęt – te modele. Od tego zależy nasze poczucie bezpieczeństwa a także to czy owy wyjazd będzie udany. Dlatego też przed jakimkolwiek wypadem poświęćmy ciut więcej czasu na dokładne skontrolowanie a także spakowanie naszej wyprawki wyjazdowej.