Dlaczego dobrze odwiedzić Legnicę? Jakie znajdziemy tam atrakcje? Co jest najbardziej odpowiedniego w Legnicy?

Odwiedzając Polskę dobrze odwiedzić jej południowo-zachodnią część, a konkretnie Legnicę. To faktycznie ciekawe miasto, którego dzieje powodują, że faktycznie warto się nim bardziej zainteresować. To właśnie historia powoduje, iż Legnica jest tak bardzo ciekawa. To tu w średniowieczu odbyła się bitwa, jaka stała się jedną z ostatnich odsłon najazdu mongolskiego na średniowieczną Europę. W czasach nam bliższych, to właśnie w Legnicy stacjonował największy radziecki garnizon wojskowy. Ślady tych dwóch wydarzeń są dostrzegalne w Legnicy także dzisiaj.

legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Zamek Piastowski w Legnicy to jeden z najbardziej starych na polskich ziemiach. Tego typu rekomendacja jest na pewno wystarczająca, by zobaczyć go na własne oczy. Pierwsze wzmianki o zamku sięgają już wczesnego średniowiecza, natomiast swoją rangę zdobył podczas rządów Piastów Śląskich, jak była już jedną z dwóch głównych siedzib książąt tego rodu. Zamek ten aż do 17 wieku pozostaje jednym z najważniejszych budowli obronnych na terenie Śląska – jak wyglądają hotele w legnicy.

Historia przyciąga do Legnicy rzesze turystów, nie dziwi więc, że hotele w Legnicy są czasem pełne, trudno znaleźć wolny pokój. Na szczęście jednakowoż baza noclegowa w Legnicy bez przerwy się zwiększa, więc jak Legnica noclegi przeważnie nie powinny być kłopotem. Tak więc jak mamy chęć ją odwiedzić, to powinniśmy wyszukać coś najlepszego dla siebie. Kiedy będziemy w Legnicy koniecznie powinniśmy odwiedzić katedrę. Pochodzi ona z lat 1333 – 1380 i do dziś zachowały się średniowieczne detale wyposażenia, zwłaszcza określany na piętnasty wiek penaptykiem. Godna uwagi jest również chrzcielnica, jaka pochodzi z wieku XIII. Strzelisty budynek dominuje nad miastem, tak więc bez kłopotu możemy go odnaleźć bez konieczności sięgania w tym celu po mapę.

łóżka w hotelu

Autor: bizmac
Źródło: http://www.flickr.com
Zlokalizowany nieopodal legnickiego Rynku cudowny barokowy budynek Starego Ratusza przyciąga wzrok każdej osoby, która odwiedza to miasto. W dzisiejszych czasach jest tam zaplecze administracyjne legnickiego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej, jakiego spektakle cenione są w kraju oraz za granicą (więcej…). Budynek Starego Ratusza jest częścią zabytkowej osiemnastowiecznej zabudowy legnickiego Rynku.