Jakie są pozytywy wypoczynku nad Morzem Bałtyckim

Czy znalazłeś się kiedyś w sytuacji, w której zostałeś zmuszony do wybrania między urlopem w górach a wakacjami nad morzem? Jeżeli zaliczasz się do grupy ludzi kochających góry, twój wybór nie zaliczał się do trudnych. Jeśli wolisz jednak spędzić wolne chwile w nadmorskim kurorcie, wybierałeś morze bałtyckie bez zastanowienia. Co jedna dzieje się w chwili, gdy nie jesteś zdecydowany, partnerka chce nad morze, mama – oczywiście przeciwko twojej żonie – oświadcza, że jedynie w górach będzie się czuła, a dzieci co co chwilę zmieniają zdanie? Cóż… Po pierwsze, współczujemy bo pewnie masz naprawdę ciężko.

wakacje nad Bałtykiem

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Z innej strony zaufaj nam, że nie jesteś jedynym i na pewno nie ostatnim mężczyzną zderzającym się z tego typu problemem. Spróbujemy jednak pokazać ci pewną propozycję, którą z kolei ty mógłbyś zaproponować swoim bliskim.

na plaży

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com

Wakacje spędzone nad Bałtykiem mają całą masę pozytywnych cech. Dobrze jest wybrać się nad morze ze względu na zdrowie. W 1811 roku odkryto pierwiastek chemiczny pod nazwą jod, a w 1813 roku gruntownie go przebadano. Okazało się, że jod to mikroelement niezbędny do życia człowieka. Dostarcza się ten pierwiastek z pożywieniem i płynami. Ale też z wdychanym powietrzem. Badacze udowodnili, że największa ilość jodu znajduje się w klimacie nadmorskim, a im dalej od morza, tym mniej jodu w powietrzu. Jeżeli organizm przez zbyt długi czas ma zbyt niski poziom jodu, ma zwiększone ryzyko by zachorować na przykład na nadczynność tarczycy. Co skłania do refleksji, statystyki mówią, że kobiety cierpią na tę chorobę aż pięć razy częściej niż mężczyźni.

Wniosek? Przekaż te informacje żonie i matce, a ponownie rozważą urlop nad morzem (znacznie więcej: oferta wakacji nad morzem na stronie ruszajwpolske.pl). Poza aspektem zdrowotnym, Bałtyk, chociaż nie należy do najbardziej przejrzystych na świecie, znany jest ze swoich bardzo ładnych, szerokich, piaszczystych plaż. Piasek nad polskim morzem jest delikatny i drobniutki, co w porównaniu chorwackimi kamienistymi plażami jest o wiele przyjemniejsze dla naszych stóp (dodatkowe informacje – tej stronie).

Nad morzem wystarczy wejść do przyjemnie chłodnej wody i ochłodzić nasze gorące od prażącego słońca ciała. Kolejnym istotnym czynnikiem występującym częściej nad Bałtykiem niż w górach jest liczba interesujących wydarzeń kulturowych czy mnogość atrakcji dla dzieci. Na każdym kroku spotkać można sklepy z pamiątkami, salony gier z automatami oraz budki z goframi i lodami.

Urlop nad morzem spowoduje, że cała rodzina, nawet ta najmniej ugodowa, spędzi bardzo miłe i niezapomniane chwile.

Tags: