W jaki sposób zaplanować zimowy urlop, w jakie miejsca wybrać się najlepiej w tym czasie

Obecnie zdecydowanie najwięcej urlopów ludzie biorą latem, to właśnie ta pora roku cieszy się największą popularnością. W dużej mierze będzie to wynikać z tego, że zwyczajnie jest wtedy ciepło i można leżeć gdzieś nad wodą czy w jakiś inny sposób spędzać aktywnie czas.

Poza tym w lecie dzieci będą miały dwumiesięczne wakacje, podczas jakich można z całą rodziną wybrać się na dłuższy wyjazd. Jednak nie należy zapominać, że dzieci będą również miały przerwę na samym początku roku, a mianowicie ferie. Trwają one znacznie krócej, bo raptem czternaście dni, jednak jest to odpowiednio dużo czasu, aby zorganizować jakiś wyjazd na narty (zobacz więcej).

wyjazd w góry

Autor: Travis Rouseau
Źródło: http://www.flickr.com

Rzecz jasna jeśli ktoś lubi na nich jeździć, ale nawet jeżeli się nie lubi szusowania po stokach, to i tak tydzień odpoczynku w jakimś ciekawym miejscu wszystkim dobrze powinno zrobić. Dlatego też warto pomyśleć o tym, żeby gdzieś pojechać w czasie ferii, z pewnością pozwoli to wszystkim domownikom odpocząć i nabrać nowych sił na kolejne miesiące. I nie muszą to być od razu narty we Włoszech, można wybrać się na przykład w polskie góry lub zdecydować się na wyjazd do któregoś z ciepłych krajów.

Jeśli się będzie planować wyjazd w czasie ferii przede wszystkim należy uwzględnić to, że poszczególne województwa będą mieć odmienne okresy, w jakich uczniowie będą mieć ten wolny czas. Pierwsza tura ma w dwóch ostatnich tygodniach stycznia, a kolejne aż do końcówki lutego. Wszystko to ma za zadanie wyeliminowanie przypadków, w których nagle wszyscy chcieliby przyjechać w tym samym czasie na odpoczynek w góry. Lecz nawet rozdzielenie tej przerwy w nauce na kilka części nie będzie bynajmniej sprawiać, że w domach wczasowych, pensjonatach i hotelach będzie mniej tłoczno.

Dlatego też chcąc być pewnym, że się znajdzie jakieś miejsce, to warto nieco wcześniej pomyśleć o rezerwacji. Podobnie jest z wycieczkami do ciepłych krajów. W zimie ich oferta jest znacznie mniejsza niż w lecie i też wcześniejszy zakup będzie raczej polecany. Rzecz jasna są osoby, które polują na last minute wczasy zimowe, i niekiedy uda im się trafić na rzeczywiście atrakcyjną propozycję (zobacz wczasy last minute).