Szklarska Poręba: miasto, które warto odwiedzić. Sprawdź dlaczego!

Jednym z miast położonych na terenie województwa dolnośląskiego jest Szklarska Poręba. Jest ono w dużej mierze zwiedzane w ostatnim czasie przez licznych turystów. Piękne położone na zboczach Karkonoszy jest idealnym miejscem dla narciarzy oraz miłośników dłuższych wędrówek.

zima, kobieta, śnieg, Szkarska Poręba

Autor: garwol
Źródło: http://www.flickr.com
Położenie geograficzne sprawiło, że Szklarską Porębę niezwykle chętnie odwiedzają turyści. Walory przyrodnicze i turystyczne miasta zostały odkryte już w XIX wieku. Od tego czasu zbudowane jest zaplecze hotelowo-gastronomiczne. Szklarska Poręba hotele, które proponuje to kilka hoteli o zróżnicowanym standardzie. Szklarska Poręba hotele (zobacz: hotele miasto Szklarska Poręba), które oferuje jest więc ofertą, z której mogą skorzystać przeróżni turyści zarówno ci, którzy chcą odpocząć w wyjątkowo ciekawych warunkach, jak też ci, którym wystarcza do szczęścia naprawdę niewiele. Hotel w Szklarskiej Porębie to obiekt całoroczny, oferujący naprawdę szeroki wachlarz usług. Naprawdę pięknie położony hotel w Szklarskiej Porębie jest ciekawym atutem, który przyciąga urlopowiczów- trzysosny.eu/kontakt.

Do Szklarskiej Poręby w każdym czasie przybywa ogromna liczba turystów nie tylko z Polski, ale również z miejscowości położonych po drugiej stronie granicy. Bardzo blisko stąd do znajdującego się już na terenie Czech Harrachova. W mieście i w jego okolicach położony jest raj dla osób ubóstwiających wycieczki rowerowe. Do miasta wciąż trafia wielu zapaleńców wypraw trekingowych. Jest ono przecież idealnym punktem wypadowym w Góry Izerskie i w Karkonosze. Piesze przejścia turystyczne umożliwiają wędrówkę także po czeskiej stronie tych pasm. Część konkretnie tego typu szlaków turystycznych kończy się już w Czechach. Szklarska Poręba to też wspaniale znany ośrodek sportów zimowych. Górująca nad miastem Szrenica jest ulubionym stokiem dla dużej grupy narciarzy. Okolice miasta, a szczególnie dość wysoko położona część, Jakuszyce, to miejsce świetne dla miłośników nart biegowych.

widok na góry w Szklarskiej Porębie

Autor: Motorrad-Presse.com
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku odbywa się tutaj słynny nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami Bieg Piastów. Trasy biegowe zostały poprowadzone na obszarze Gór Izerskich. Ich łączna długość wynosi około 150 kilometrów. Szlaki turystyczne przebiegające przez Góry Izerskie oraz Karkonosze to z całą pewnością największa atrakcja tego regionu kraju. Z całą pewnością każdy miłośnik gór będzie czuł się tutaj doskonale. Wypoczynek w tej części kraju to bez wątpienia coś, co na długo zapadnie w pamięci.