Czy istnieją jakieś sposoby na płacenie mniej za noclegi gdy chcielibyśmy zwiedzić największe miasta w naszym kraju? Parę przydatnych rad

Nieraz jadąc na weekendowy wypad chcemy odwiedzić większe i te najbardziej znane miasta. Nie ma w tym nic dziwnego ponieważ najwięcej o takich miejscach słyszeliśmy. Natomiast najczęściej ceny za nocleg są dosyć duże przez co rezygnujemy z takich wyjazdów albo też jedziemy na cały dzień bez noclegu. Ostatecznie jesteśmy całkiem wykończeni po takim wypadzie i na długo nie mamy ochoty się nigdzie wybierać. Jakie jest inne wyjście gdy ceny noclegów w większych miastach są za wysokie?

Jednym ze sposobów jest znalezienie noclegu gdzieś na obrzeżach albo w ogóle gdzieś pod miastem. Jeśli chodzi o hotel okolice Wrocławia zdają się być dobry miejscem na ewentualny nocleg jak chcemy zwiedzić Wrocław. Możemy użyć swojego samochodu by dojechać do centrum albo pociągu czy autobusu. Jak chcąc pozwiedzać Wrocław wybierzemy nocleg Brzeg Dolny, bez problemu możemy skorzystać z pociągu, jaki jeździ dosyć często na tej trasie (poznaj hotel Stara Stołówka).

hotel

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Jest to ogromny plus bo nie ze wszystkich małych miejscowości można liczyć na tak łatwy dojazd do większego miasta. Nie będziemy wtedy musieli stresować się problemami ze znalezieniem miejsca do zaparkowania, czy w ogóle poruszaniem się po dużym mieście. Oprócz tego będziemy mogli zjeść kolację w przyjemnej knajpce oraz wypić lampkę wina bez zastanawiania się kto będzie prowadził auto w drodze powrotnej. Lub też udać się na wizytę do wrocławskiego browaru Spiż i spokojnie spokojnie smakować różne rodzaje piwa, bo w końcu nie musimy wracać swoim samochodem.

Innym sposobem na znalezienie tańszego noclegu jest sprawdzanie prywatnych ofert. Czasami niektórzy wyjeżdżają na jakiś czas i udostępniają własne mieszkanie przyjezdnym za nie tak wygórowaną opłatę jak w przypadku hoteli. Czasem też niektórzy wynajmują na weekend pokój, z jakiego na co dzień nie korzystają. W cenie jest dostęp do kuchni więc możemy dodatkowo zaoszczędzić na przygotowywaniu sobie jedzenia, bez konieczności żywienia się na mieście. Dobrym sposobem na zmniejszenie cen za nocleg jest poszukiwanie noclegu po cenach promocyjnych, z reguły w niższym sezonie (sprawdź ofertę noclegów w Brzegu Dolnym). Z reguły wybieramy termin a później szukamy noclegu. Powinniśmy zmienić ten sposób przygotowywania wyjazdów i szukać dobrych promocji na noclegi w internecie. Pod taki termin właśnie zaplanować swój wypad. Ostatecznie na pewno zapłacimy mniejszą kwotę za tak samo mile spędzony czas.