Podstawowe zasady wyboru sali na zorganizowanie konferencji czy szkolenia

Jeżeli w jakiejś firmie zostanie podjęta decyzja o organizacji konferencji, to parę osób może mieć sporo zajęć w okresie przygotowań. Szczególnie jeżeli do tej pory nic takiego nie robili, bo organizacja tego typu wydarzenia to przeważnie mnóstwo spraw do przypilnowania. Najbardziej istotną z nich jest wyszukanie miejsca, w którym konferencja zostanie zorganizowana. Jeśli w firmowej siedzibie jest odpowiednia sala, na jakiej da się to wszystko zrobić, to zapewne się z niej skorzysta, ograniczając sporo wydatków.

Jednak często nie będzie takich możliwości, czy to z powodu ilości miejsca, czy jakiś innych spraw, i wtedy trzeba jaką salę po prostu poszukać. Lecz aby się można było wziąć za to, to przede wszystkim trzeba ustalić liczbę zaproszonych gości, i dopiero wtedy zaczynać szukanie (dowiedź się więcej). Sala konferencyjna Koszalin nie może być zbyt pojemna, bo ciężej będzie wtedy z atmosferą. Lecz nie może być również za mała, oczekiwanie na to, że jacyś zaproszeni goście nie dotrą i wystarczy miejsca jest niezwykle ryzykownym posunięciem.

sala

Autor: Jason Wohlford
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście ciężko jest zawsze precyzyjnie trafić z pojemnością sali, więc zapewne pewna liczba wolnych krzeseł będzie, istotne jest to, żeby nie było to pół. Kolejną ważną sprawą jest lokalizacja, bo od tego zależeć będzie konieczność zapewnienia jakiegoś dojazdu. Jeżeli będzie się decydować na sale konferencyjne Legnica w centrum miasta, to duża część zaproszonych powinna bez większego problemu dotrzeć tam samodzielnie (kliknij tutaj). Jednak jeżeli miejscem takiego wydarzenia będzie położony gdzieś daleko, ustronny hotel, to o jakimś autobusie pewnie również trzeba będzie pomyśleć.

Koniecznie należy podczas wyboru dobrze się przyjrzeć proponowanemu w cenie wynajmu wyposażeniu. Ważne, żeby dostępne były wszystkie potrzebne urządzenia i sprzęty, czyli w pierwszej kolejności sprzęt akustyczny, rzutniki i wyświetlacze. Jeżeli konferencja miałaby trwać trochę dłużej, to należy również zadbać o odpowiedni katering. Mogą to być posiłki proponowane przez wynajmującego, a można również zamówić kogoś, kto dostarczy je o odpowiedniej porze.