in Najpopularniejsze sprzęty do wspinaczki

Satysfakcja ze wspinania

Nie ma lepszego uczucia, niż cel, który osiągnęliśmy, mimo ogromnego wysiłku fizycznego, a także przy pokonaniu wielu swoich słabości. Taki sukces najszybciej można osiągnąć w górach. Już po kilku godzinach wspinaczki znajdziemy się na wysokim szczycie, z którego możemy podziwiać cały świat. Choć niektóre osoby mogą twierdzić, że cierpią na strach przed dużymi wysokościami, to jednak starają się pokonywać swoje lęki.

wspinaczka górska
Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Wiedzą, że satysfakcja wejścia na konkretny szczyt, wynagrodzi im wszystkie włożone trudy w taką wspinaczkę. Trzeba jednak przed podjęciem takiego trudu odpowiednio się przygotować, a także dobrze ocenić swoje siły na zamiary.

wspinaczka
Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego osoba, która nigdy nie była w górach, a postanowi, że wejdzie na Rysy, to niestety może być w bardzo dużym błędzie. Ponadto taka decyzja jest niezwykle niebezpieczna. Dlatego pod przygotowaniem się do wspinaczki należy rozumieć nie tylko zakupienie odpowiednich butów, a także różnych przyrządów, które nam by się przydały, ale również nabranie doświadczenia, jak i także poprawienia swojej kondycji. Osoby, które nie mieszkają na Południu Polski, rzeczywiście tą kwestię mogą mieć nieco utrudnioną. Tym bardziej, jeśli w pobliżu nie ma żadnych wzniesień do poćwiczenia.

Aby wzmocnić swoje nogi, warto chodzić dużo po schodach, a najlepiej po pochyłym naturalnie terenie. Ponadto zawsze można poszukać w swojej miejscowości ścianek wspinaczkowych. Niestety jeszcze nie w każdej miejscowości funkcjonuje coś takiego. Jednak może w promieniu kilkunastu lub kilkudziesięciu kilometrów znalazłoby się takie miejsce.

Ponieważ na ściance wspinaczkowej najlepiej moglibyśmy sprawdzić swoje wszystkie dotychczasowe umiejętności, a właściwie sprawdzili swoją kondycję. Wystarczyłoby poprosić konkretnego instruktora o kilka wskazówek i już nasze umiejętności rosną o co najmniej kilka punktów. Wtedy również przekonamy się o tym, czy takie wchodzenie po pionowej ścianie w ogóle sprawia nam frajdę. Jeśli będziemy zadowoleni, to zawsze możemy wybrać się na naturalną ściankę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Related Posts

Written By: